19 lipca 2019
Detaliści nieustannie mierzą się z wymaganiami, stawianymi przez współczesnych konsumentów – to ich upodobania i preferencje kształtują trendy w branży retail. Właściciele sklepów, chcąc zachować konkurencyjność, muszą w dzisiejszych czasach uwzględniać w planach biznesowych potrzeby swoich odbiorców. Dotyczy to zarówno asortymentu, jak i zagospodarowania powierzchni, odpowiedniego doboru personelu, czy planowanych promocji.
18 lipca 2019
Kluczem do sukcesu na współczesnym rynku jest umiejętne dotarcie do konsumentów przez uwzględnianie ich potrzeb. Neuromarketing - poprzez śledzenie procesów podejmowania decyzji przez klientów - daje detalistom okazję, by zajrzeć w głąb umysłów kupujących i na tej podstawie budować pozytywne consumer expierience we własnym sklepie.
17 lipca 2019
Rosnąca rola inteligentnych rozwiązań oraz wyraźny akcent na doświadczenia klienta to globalne trendy, które wyróżniają się na rynku handlu detalicznego. Jednak poszczególne rynki lokalne rządzą się swoimi prawami. Odmienne tradycje i przyzwyczajenia klientów powodują, że mimo podobnego kierunku zmian we wszystkich krajach, miejscowe rynki adaptują się do nich w inny sposób. Takie różnice da się obserwować, porównując dwie najsilniejsze gospodarki w Europie – niemiecką i brytyjską, co potwierdzają eksperci branży retail.
24 czerwca 2019
Jacek Pogorzelski Prezes, Blue Fox
24 czerwca 2019
Michał Górski Prezes, Schwietzke&Górski
16 czerwca 2019
Igor Didok, Partner SQUARES
14 czerwca 2019
Ana Iorga, Założycielka i Dyrektor, Buyer Brain
14 czerwca 2019
Leo van de Polder Dyrektor Międzynarodowego Rozwoju, Shop! Global Development
14 czerwca 2019
Ronny Gottschlich Członek Rady Nadzorczej Studenac Retail, były Prezes Lidl UK, Prezes i twórca firmy doradczej Heunadel Retail Advisory Ronny Gottschlich & Associates
14 czerwca 2019
Jerzy Tymofiejew Dyrektor Rozwoju Biznesu, AmRest